Vallejo Model Color - 106 Green Grey 70971

Celkom hlasov: 242

Skladom v Bratislave

%

  • Vaša cena
  • Krajina pôvodu:ŠpanělskoVlajka ES
  • Cena bez DPH:2.08 €
  • Bežná cena:
  • Kód výrobku:929870971
  • Dodávateľ:Vallejo
  • Značka:Model Color
  • Hmotnosť:30 g

Vallejo Model Color sú akrylové farby, ktoré ponúkajú širokú paletu odtieňov.  Boli  vybrané v spolupráci s najlepšími modelármi. Všetky farby sú označené zodpovedajúcemu označeniu Federal Standard, RAL a RLM.

Kombinácia jemne mletých pigmentov s akrylovou živicou ponúka vysokú kryvosť a vynikajúcu svetlostálosť farieb. Zvláštna jemnosť farieb Model Color umožňuje kvalitné nanášanie štětcom. Všetky farby (s výnimkou priehladných a fluorescenčných farieb), sú po zaschnutí matné.

Konzistencia farieb Model Color zjednodušuje plynulú aplikáciu náteru a zabraňuje tomu, aby sa na podklade tvořily stopy po ťahu štětcom. Odtiene môžu byť miešané medzi sebou. Pre náter slabých, tenkých vrstiev môžu byť riedené riedidlom 70524, alebo glazúrovacím médiom 70596. Pri riedení farieb  odporúčanými médiami zachováte unikátne vlastnosti farby. Neodporúčame riediť vodou.

Farby Model Color sú matné, ak  chcete docieliť lesklý, alebo polomatný povrch, pridajte do farby zodpovedajúci lak.

Priľnavosť farieb na živicu, plasty, oceľ a kov, je mimoriadna.

Akonáhle sú farby chránné lakom ( matný, polomatný alebo lesklý), odolávajú olejom, lakom, čistému terpentýnu a dokonca aj washom s alkoholom.

Ak chcete odstrániť nepodarený náter, nejlepšie funguje nejaký alkohol. Čas schnutia závisí na teplote a hustote farby. Aj keď sa zdá, že farba na dotyk zaschne behom niekoľkých  minút, zostatkový obsah vody se stále odparuje. Maximálnu tvrdosť a zaschnutie, dosahuje farba až po niekoľkých týždňoch. Keď je už farba dokonalo suchá, je vodotesná a trvalá.

Akrylová farba Model Color je netoxická, nie je zdraviu škodlivá a je nehorľavá.

 

Balenie:
Farby sú balené v plastových fľaštičkách po 17 ml. s kvapkátkom.

 

Doplnkové odkazy:

Štetce vhodné pre farby Model Color

Glazurovacie médium pre tenké vrstvy

Riedidlo pre farby Vallejo Model Color

Čistič štetcov od farieb Vallejo

Laky pre farby Vallejo

Súvisiaci tovar